Ounasvaaran kesäsesonki käynnistyy suurella kesänavaustapahtumalla keskiviikkona 29.6. klo 12-17. Luvassa on taas elämyksiä kaiken ikäisille. Hiihtokeskuksen kesäkelkkarata, bikepark ja maisemahissi avautuvat jo klo 11.00. Kesäraflan sauna lämpiää klo 12-22. Lisäksi paljon muuta ohjelmaa. Esillä on koko kesän monipuolinen tarjontamme. Alla tarkempaa tietoa ja Avoimet ovet -tapahtuman aikatauluja.
KELKKARATA JA MAISEMAHISSI AVOINNA KLO 11–18
Tutustumistarjous – yksi kierros ilmaiseksi. Ilmaislipun saa vuokraamosta!
TUOTE-ESITTELYJÄ JA TESTAUSTA KLO 12–17
Hiihtokeskuksen pihalla tuote-esittelyjä (Vaude-ulkoilu- ja retkeilytuotteet) sekä vuokra- ja retkeilyvälineistöä testattavana.
KESÄRAFLASAUNA KLO 12–22
Kesärafla Sauna avoinna ja sauna lämmin. Saunaan ei pääsymaksua. Oma pyyhe mukaan TAI vuokrapyyhe paikan päältä 5 €.
Klo 12–16.30 Ilmainen non-stop venekyyti Pohjanhovin rannasta Kesäraflaan ja takaisin.
Klo 12–17 Kesäraflan rannassa tuote-esittelyjä sup-laudoista ja kajakeista.
LAPLAND HOTELS SKY OUNASVAARA
Sky Ounasvaaran kattoterassilla pääsee nauttimaan upeista maisemista ja makuelämyksistä! Terassi avoinna säävarauksella. Tiedustelut: 016 323 400, skyhotel@laplandhotels.com
JOULUPUKIN KAMMARI KLO 10-17
Digikuvan maksutta, kun näytät kuvakaappauksen Uusi Rovaniemi -lehden mainoksesta.
Tervetuloa mukaan!